Teknoloji

PS5 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Sony’nin üzerinde çalıştığı ve yakın zamanda kullanıcılarına sunması beklenen yeni PlayStation modeli için oldukça önemli bir sızıntı yapıldı. Bu sızıntı, PlayStation modelini bekleyenleri biraz sevindirdi biraz da üzdü.

MediaMarkt’ın İsviçre web sitesinde yeni PlayStation 5 görüntülendi. Kazara paylaşılan satış sayfasında PlayStation 5, 9999 İsveç Kronu(yaklaşık 1050 USD) fiyat etiketine sahipti.

PlayStation 5 modelinin NvidiaGeForce RTX 2070‘li bilgisayar performansı ile neredeyse eşit olması bekleniyor. Cihazın yine de fiyat etiketinin oldukça pahalı olmasından dolayı ilanın altına gelen yorumların ardından şirket, PS5 ile ilgili mevcut bilgilerin geçici olduğunu ve fiyat dahil olmak üzere piyasaya sürülmeden önce değiştirileceğini bildirdi.

PlayStation 4’ün 2013 yılının Kasım ayında tanıtıldığını düşünürsek, birçok oyunsever aslında PlayStation 5’in geleceğini zaten tahmin ediyordu. Gelişen teknoloji ve grafik motorları nedeniyle artık günümüzde oyunlar daha büyük donanım özelliklerine ihtiyaç duyuyor ve PlayStation 4 artık yeni nesil oyunlarda bu ihtiyacı karşılamıyor.

Bunun farkında olan Sony’nin CEO’su Kenichiro Yoshida, PS5 üzerinde çalıştıklarını ilk defa geçen yıl ekim ayında açıkladı.